اخبار خودرو

ارائه اخبار جدید خودرویی

تیانا همچنان صدر نشین کیفیت است


شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در آخرین بررسی کیفی خودروها، جدیدترین آمار رده بندی کیفی خودروهای داخلی را اعلام کرد.

بر اساس جدید ترین گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در شهریور ماه 1392 مجموع خودروهاي توليد شده در داخل كشور، اعم از سبك و سنگين نسبت به ماه قبل با افزایش 7/5 درصدي و در مقايسه با زمان مشابه سال قبل با كاهش 4/35 درصدي مواجه شده است. البته در ماه اخير 99 درصد از حجم خودروهاي توليد شده در داخل كشور مختص خودروهاي سبك (سواري و وانت) و 1 درصد نيز مربوط به خودروهاي گروه سنگين (مسافری و باری) بوده است.

در گزارش جدول رده‌بندي كيفي خودروهاي سواري در شهریور ماه ، همچون ماههای قبل، خودروي نيسان تيانا محصول شركت پارس خودرو در صدر جدول کیفی خودروهای داخلی قرار گرفته است.

در اين گزارش که شرکت بازرسي کيفيت و استاندارد ايران آن را تهيه کرده است، کيفيت 15 خودروی سواری توليد داخل در شهریور ماه امسال مورد بررسي قرار گرفته و خودروها بر حسب نمرات منفي کسب شده در رده هاي اول تا پانزدهم قرار گرفته اند. معيارهاي ارزيابي این خودروها نيز همان 9 معيار قبلي بوده است به نحوي که از 15 خودرو موردنظر از نظر سطح کيفي «سيستم فرمان، تعليق و فنربندي»، «سيستم موتور و انتقال قدرت»، «ترمز»، «تزئينات داخلي و خارجي»، «تجهيزات الکتريکي»، «صداهاي غيرعادي»، «بدنه» و «نفوذ آب» ، 10 خودرو در رده کیفی خیلی خوب و 5 خودرو دیگر سطح خوب را کسب کردند.

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در حالی جدیدترین آمار مربوط به سطح کیفی خودروهای داخلی را منتشر نمود کهدر بخش سواري شاهد افزایش 1/11 درصدي تیراژ توليد نسبت به ماه قبل بوديم كه توليد مجدد خودروي نیومزدا3 و همچنين افزایش توليد خودروی پژو 405 خراسان از جمله عوامل اصلی در ایجاد این روند صعودی است از ديگر نكات مهم و حائز اهميت در مورد تيراژ تولید خودروهاي سواری ساخت داخل مي‌توان به قطع توليد خودروهاي تندر90 ایران خودرو و لیفان(1800)620 اشاره کرد همچنین بدليل افزایش توليد خودروهاي سواري در شهریور ماه، تعداد خودروهاي ارزشيابي شده نسبت به ماه قبل نيز 1/13 درصد افزایش يافته است.

در بخش عيوب فني و عملكردي خودروهاي سواري، شاهد تنزل 6/4 درصدي ميانگين نمره منفي اين عيوب نسبت به ماه قبل هستيم كه خودروهاي پژو پارس خراسان و سمند بيشترين تاثير را در اين روند داشته‌اند. در بخش تزئينات و مونتاژي شاهد بهبود 6/1 درصدي ميانگين نمره منفي اينگونه عيوب نسبت به ماه قبل هستيم كه در اين زمينه خودروهاي نیسان تیانا و رنو مگان بيشترين تغيير  را داشته‌اند. در بخش بدنه نيز نسبت به ماه قبل جهش 9/7 درصدي را شاهد هستيم كه بيشترين تاثير در اين روند مربوط به خودروهاي پژو پارس خراسان و mvmx33 مي باشد. در بخش رنگ، خودروهاي mvm530 و mvmx33  بيشترين نمرات منفي را كسب نمودند. همچنین شاهد کاهش 2/9 درصدي میانگین نمره منفی نسبت به ماه قبل بودیم که خودروهای پژو 405 خراسان و سایپا x131 نقش بسزایی در این روند رو به بهبود دارند. ميزان ايرادات مهم و اساسي نيز روند رو به رشد 7/16 درصدي داشته كه عمدتاً مربوط به کاهش تعداد این ایرادات در خودروی سایپا x131 است در نهايت ميانگين نمره منفي خودروهاي گروه سواري 1/3 درصد بهبود یافت که از جمله دلايل آن می‌توان به تولید مجدد خودروی نیو مزدا3 اشاره کرد.

از ديگر نكات مهم و حائز اهميت در گزارش کیفی خودروهای سواری در شهریور ماه، مي‌توان به ارتقاي سطح كيفي محصولات گروه ايران خودرو ( سمند، پژو 405، پژو 405 خراسان و پژو پارس خراسان) از سطح خوب به سطح خيلي خوب اشاره داشت.

 

افت کیفی وانت بارها در شهریورماه

صدر نشینی وانت مزدا تک کابین در گروه وانت بارها

همچنین بر اساس آخرین گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد در شهریور ماه ، وانت مزدا تک کابین محصول شركت بهمن موتور در صدر این گروه قرار گرفت.

براساس جدیدترین گزارش در گروه وانت از 5 مدل خودروي ارزشيابي شده يك مدل در سطح كيفي خوب و 4 مدل نيز در سطح كيفي قابل قبول قرار گرفتند به طوری که در این گروه در ماه اخیر شاهد کاهش 3/18 درصدي تیراژ توليد در مقايسه با ماه قبل هستيم كه از جمله عوامل اصلی ان را می توان به قطع تولید وانت‌هاي کاپرا و نیسان z24i و کاهش قابل توجه تولید وانت دیزل زامیاد اشاره نمود.

همچنین بر اساس این گزاش وانت مزدا دوکابین بیشترین درصد بهبود را داشته است، همچنین در ماه جاری در بخش وانت هیچ خودرویی روند نزولی نداشته است.

در بخش عيوب فني و عملكردي، شاهد افت 2/5 درصدي نمره منفي نسبت به ماه قبل هستيم كه بيشترين تاثير در اين موضوع مربوط به وانت مزدا تک کابین است.

در بخش تزئينات و مونتاژي شاهد افت 2/5 درصدي نمره منفي نسبت به ماه قبل هستيم كه بيشترين تاثير در اين موضوع مربوط به وانت مزدا تک کابین مي باشد. در بخش تزئينات و مونتاژي خودروي وانت مزدا دو کابین بيشترين نمره منفي را در اين بخش كسب نمود. در بخش ايرادات مهم و اساسي بهبود 7/36 درصدي را شاهد مي باشيم كه خودروهاي شرکت زامیاد یعنی وانت دیزل زامیاد و وانت نيسان cng بيشترين تاثير را داشته‌اند. در نهایت ميانگين نمره منفي خودروهاي وانت افت کیفی 3/3 درصدي را نسبت به ماه قبل داشته است، که عمدتاً مربوط به قطع تولید خودروی با کیفیت این گروه یعنی وانت کاپرا می باشد.


پايان خبر/

تاريخ ارسال : یکشنبه 21 مهرماه 1392

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم مهر ۱۳۹۲ساعت 9:16  توسط رضا رضایی  |